siamesemeg:

elizaevans:

Regram from @siamesemeg: our afternoon out today! ❤️

We caught six caches today. It’s a geocache record for me. Also, elizaevans is the best.

Hey, six! A record for me too. So glad we got to hang out!

siamesemeg:

elizaevans:

Regram from @siamesemeg: our afternoon out today! ❤️

We caught six caches today. It’s a geocache record for me. Also, elizaevans is the best.

Hey, six! A record for me too. So glad we got to hang out!

4 Notes

Regram from @siamesemeg: our afternoon out today! ❤️

Regram from @siamesemeg: our afternoon out today! ❤️

4 Notes

Favorite #geocache yet.

Favorite #geocache yet.

4 Notes

#gelnails are important for the #geocaching femme. @siamesemeg  (at IKEA Schaumburg)

#gelnails are important for the #geocaching femme. @siamesemeg (at IKEA Schaumburg)

1 Notes

#Glutenfree kung pao chicken P made from the Serious Eats recipe. He is very good to me. #husb

#Glutenfree kung pao chicken P made from the Serious Eats recipe. He is very good to me. #husb

MOVIE STAR: BRING ME MY PAIN TWIN

DIRECTOR: do you mean your stunt double

MOVIE STAR: BRING ME MY AGONY SHADOW WHO SUFFERS FOR ME

25625 Notes

mentalmoth:

These are freaking amazing. There are tons more of these detailed fantasy miniatures on the artist’s website: EV Miniatures

(via lookatthislittlething)

2064 Notes

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

(via desjardins)

122907 Notes

worldofthecutestcuties:

Squishy’s ready to go to school!

tinytomato

worldofthecutestcuties:

Squishy’s ready to go to school!

tinytomato

(via what-i-saw-and-h0w-i-lied)

100 Notes

dear internet

captain-raptor:

giant barks and teeny mews

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

that is all

(via brattyfatty)

133824 Notes